Upaljena prva Adventska svijeća u Crncu

Vrijeme Adventa je vrijeme predanog i radosnog iščekivanja to je došašće kao četverotjedno razdoblje na početku liturgijske godine. Vrijeme Došašća budi u ljudskim srcima nadu prožetu radošću. Ono uklanja svaku potištenost i očaj iz naših srca te daje poleta svim ljudskim naporima, svemu ljudskom radu i zalaganju za bolji i novi svijet prožet Duhom ljubavi. U Adventsku dane krenuli su i mještani općine Crnac koji su u središtu mjesta upalili prvu Adventsku svijeću. Paljenju su nazočili župnik župe svetog Ivana Krstitelja Crnac, Josip Marić, načelnik općine Mato Damjan i mnoštvo mještana, posebno mladih s područja općine. Adventski vijenac izradile su članice udruge rukotvorina CER Crnac, a do kraja Adventa svijeće će u središtu Crnca biti paljenje subotom od 17 sati.