Obavijest o provođenju adulticidnog tretmana komaraca

Tvrtka “Pestrid”d.o.o. Bilje za deratizaciju, dezinsekciju i dezinfekciju, sa sjedištem u Bilju, Š. Petefija 109, provesti će adulticidni tretman komaraca na području Općine Crnac dana 15. svibnja 2018.g. u vremenu od 19,00 h do 21,00 h.

Adulticidnim tretmanom komaraca obuhvatiti će se sva naselja u sklopu Općine Cmac: Cmac, Suha Mlaka. Milanovac, Breštanovci, Mali Rastovac, Veliki Rastovac, Žabnjača, Staro Petrovo Polje, Novo Petrovo Polje, Krivaja-Pustara.

Tretman dezinsekcije provoditi će se na prometnicama u naseljima Općine uređajima za apliciranje iz vozila u pokretu.

Upozoravamo:

  • Vozače na pojačani oprez kod nailaska na dimnu zavjesu
  • Roditelje da spriječe nepotrebno izlaganje djece insekticidu
  • Građane s dišnim smetnjama kao i sve ostale da se ne izlažu dimu
  • Pčelare da zatvore svoje košnice

Upozoravamo sve mještane, bez obzira na zdravstveno stanje, da se ne izlazu nepotrebno dimu, jer iako su kemijske supstance sadržane u dimu i ispuštene iz strojeva dozvoljene koncentracije, potrebno je čuvati se izravne izloženosti te po savjetu policije usporiti u prometu te stati na nekoliko minuta dok se dim ne raziđe.

Obavijest adultivni tretman komaraca Općina Crnac