Zbog suše, Općina Crnac zatražila proglašenje elementarne nepogode

Pixabay, ilustracija

Načelnik općine Crnac Mato Damjan zatražio je od Virovitičko-podravske županije i župana Igora Androvića proglašenje elementarne nepogode – suše za područje općine. U Zahtjevu stoji obrazloženje ovakvog poteza:

– Uslijed dugotrajnog vremenskog period bez oborina praćenog vrlo visokim temperaturama nastale su ogromne štete na svim proljetnim usjevima i to: ratarskim, industrijskim i povrtnim na kojima će prinosi značajno podbaciti, kako u kvaliteti tako i u količini. Prilikom obilaska i pregleda poljoprivrednih površina na području općine Crnac, Općinsko povjerenstvo smatra da postoje opravdani uvjeti za proglašenje elementarne nepogode od utjecaja suše za cijelo područje općine Crnac i sve jednogodišnje usjeve kao i dugogodišnje nasade – stoji u zahtjevu općine, a načelnik Mato Damjan naglasio je kako vjeruje u pozitivan ishod ovog zahtjeva jer je stanje na terenu gotovo neizdrživo.

(www.icv.hr, vg)