Općini Crnac “čista petica” iz transparentnosti proračuna

Hrvatski institut za javne financije objavio je na svojoj internetskoj stranici http://www.ijf.hr/transparentnost/?params_1=transparentnost  razine transparentnosti županijskih, gradskih i općinskih proračuna po kojoj je proračunska transparentnost županija, gradova i općina rangirana ocjenama od 1 do maksimalnih 5.

“Čistu” peticu za transparentnost dobila je i Općina Crnac. Razlog tome je vrijedna i dobro organizirana Općinska uprava Općine Crnac na čelu s načelnikom Matom Damjan.

Transparentni proračuni omogućuju uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu pa građani mogu vlastitim angažmanom utjecati na efikasnost prikupljanja javnih sredstava i ponude javnih dobara i usluga, na povećanje odgovornosti lokalnih vlasti i smanjenje mogućnosti za korupciju.