Održana svečana sjednica povodom Dana općine Crnac, općine u kojoj se radi i gradi s vizijom

U Društvenom domu u Velikom Rastovcu održana je svečana sjednica povodom Dana općine Crnac u nazočnosti saborskog zastupnika Josipa Đakića, saborske zastupnice i gradonačelnice Orahovice Ane-Marije Petin, župana Virovitičko-podravske županije Igora Androvića i njegovog zamjenika Marija Klementa, načelnika Općina Čađavica i Zdenci, Mirka Rončevića i Tomislava Durmića, ravnatelja ŽUC-a VPŽ Brune Perkeca i mnogih drugih. Nakon uvodnih pozdrava predsjednika Vijeća Filipa Vidovića, načelnik općine Mato Damjan predstavio je rad Općine i realizaciju vrijednih projekata u proteklih godinu dana.

– Izgradili smo nerazvrstanu cestu u Suhoj Mlaci do granice općine prema općini Čađavica u vrijednosti preko pet milijuna kuna, potom smo izgradili pješačke staze u Crncu u dvije ulice, dobili smo energetsku obnovu društvenog doma i upravne zgrade općine za što će radovi početi kroz 20-ak dana. Sanirali smo prilaznu cestu i parkiralište na Mjesnom groblju u Crncu, potom započeli s projektom koji se dugo čekao, a to je “Zaželi” i prema dosadašnjem tijeku izuzetno je dobro prihvaćen. U narednom razdoblju planiramo izgraditi dječji vrtić za što smo radove danas otvorili, a slijedi izgradnja dječjeg igrališta u Velikom Rastovcu, izgradnja Mjesnog doma u Milanovcu te sanacija doma u Suhoj Mlaci. Ima tu još dosta manjih projekata, jednostavno činimo sve za dobrobit svih naših sumještana – rekao je Damjan.

Župan VPŽ Igor Andrović pohvalio je rad načelnika i općinskog tima.

– Doista je pohvalno da jedna ovako mala općina, jedna od najmanjih u našoj županiji, sa skromnim proračunom daje sve od sebe u svim segmentima života svojih sumještana, dakle radi na poboljšanju društvene i komunalne infrastrukture, niže projekte koji će zasigurno u budućnosti značiti poboljšanje kvalitete života u ovom ruralnom području. Svaki projekt i svaka općina imaju posebno mjesto u Županiji i mi ćemo i dalje biti sigurna potpora kako svima tako i općini Crnac jer samo jednom zajedničkom sinergijom od načelnika preko županije do saborskih zastupnika i ministarstava mogu se najbolje realizirati projekti u cijeloj županiji – rekao je Andrović.

Saborski zastupnik Josip Đakić naglasio je kako je jasno vidljivo kako se u općini Crnac gradi i radi u cilju podizanju kvalitete života u ruralnoj sredini.

– Vjerujem da će kroz proračun ove općine, a koji je znatno povećan u ovom vremenu s obzirom na fiskalnu decentralizaciju koju je Vlada RH učinila, Sabor donio kroz dva paketa zakona, i dalje biti mogućnosti za nominiranje novih projekata za razvoj i napredak ruralnog prostora. Siguran sam da će načelnik i predsjednik Vijeća uz potporu mještana i Mjesnih odbora pronaći najbolje projekte za bolji život ljudi na ovom prostoru. Moja potpora kao i našeg ministra i Županije će uvijek biti prisutna i neupitna. Vrijednost ljudi koji upravljaju resursima je da rade i započinju s novim projektima, tim ciljem radimo u cijeloj županiji jer želimo upravo kroz projekte donijeti značajan doprinos razvoju društva – zaključio je Đakić. Sjednicu su uljepšali članovi plesne skupine “Iskra” iz velikog Rastovca koji su pod vodstvom koreografkinje Silvane Lešić izveli nekoliko pjesama i plesova Slavonije. (www.icv.hr, vg, foto: V. Grgurić)