Općini Crnac odobrena bespovratna sredstva za Izgradnju pješačkog i biciklističkog mosta do groblja

U Vukovaru je ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Marko Pavić, a u sklopu predstavljanja hrvatskog predsjedanja Strategijom EU-a za dunavsku regiju, načelnicima s područja Virovitičko-podravske županije, dodijelio ukupno 10 ugovora vrijednosti 1.050.000,00 bespovratnih kuna iz Programa za financiranje infrastrukture na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina.

Ugovore su potpisali i preuzeli ih, načelnici sljedećih općina: Crnac (Mato Damjan), Čačinci (Mirko Mališ), Čađavica (Mirko Rončević), Mikleuš (Milan Dundović), Nova Bukovica Tomislav Bračun), Sopje (Berislav Androš), Suhopolje (Siniša Horvat) i Zdenci (Tomislav Durmić).

Uz ministra Marka Pavića, načelnicima s područja VPŽ, između ostalim, čestitke je uputio i virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

Općini Crnac je za sufinanciranje Izgradnje pješačkog i biciklističkog mosta do groblja odobreno 70.000,00 kuna.

Prema riječima načelnika Općine Crnac, Mate Damjana, riječ je o projektu čiji je cilj omogućiti ciljanim skupinama siguran prolaz uz prometnicu – županijsku cestu do škola, radnih mjesta, šetnju i spojiti postojeći nogostup u Radićevoj ulici preko kanala Skakavac u naselju Crnac.