Zbog suše proglašena prirodna nepogoda za područje cijele Virovitičko-podravske županije

Župan Virovitičko-podravske županije, Igor Andrović, donio je Odluku o proglašenju prirodne nepogode – suše, za područje Virovitičko-podravske županije.

Prirodna nepogoda za područje cijele Virovitičko-podravske županije uzrokovana je izrazito visokim temperaturama, te nedostatkom oborina tijekom ljetnih mjeseci, a kojom su na navedenom prostoru uzrokovane velike materijalne štete na – jarim ratarskim te povrtlarskim, industrijskim i voćarskim poljoprivrednim kulturama – na kojima je moguće utvrditi nastalu štetu.

Sukladno tome, Općinska/Gradska povjerenstva za procjenu šteta od prirodnih nepogoda, u roku od 15 dana, trebaju izraditi izvješće – Prvo priopćenje s procjenom ukupne štete, te isto dostave Županijskom povjerenstvu za procjenu štete od prirodnih nepogoda putem Registra šteta. (vpz.hr)