U Crncu i ove godine najprepoznatije maškaranje: Predstavit će se uvijek maštovite i unikatne maškare

Najluđe maškare u široj okolici, one iz Crnca, ponovno će okupirati središta mjesta i preuzeti vlast nad općinom.

Naime, i ove godine u organizaciji DVD-a Crnac te uz pokroviteljstvo Općine, središtem će mjesta u nedjelju 19. veljače proći tradicionalna povorka maski. Okupljanje i prijave maski ispred društvenog doma od je od 13 do 13.30 sati, a potom slijedi povorka maski kroz selo, čitanje optužnice i spaljivanje lakomca. Na kraju, u večernjim satima priređena je zabava u društvenom domu, kako kažu crnački vatrogasci, do dugo u noć.

-Svaka maska dobiva nagradu a svi okupljeni će se moći okrijepiti uz besplatno kuhano vino, čaj, krofne i grah. Dođite i zajedno s nam s ludo zabavite – poručili su članovi DVD-a Crnac.

(www.icv.hr, vg)

U Crncu i ove godine najprepoznatije maškaranje: Predstavit će se uvijek maštovite i unikatne maškare