Za područje Općine Crnac proglašena prirodna nepogoda

Na temelju Odluke Župana Virovitičko-podravske županije od 17. svibnja 2023. godine Povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda na području Općine Crnac donosi sljedeću

OBAVIJEST

Virovitičko-podravski župan Igor Andrović, donio je Odluku o proglašenju prirodne nepogode zbog poplave, za područje Grada Orahovice, te općina – Crnac, Čačinci, Čađavica, Mikleuš i Sopje. Prirodna nepogoda proglašena je za navedena područja zbog prekomjernih oborina koje su uzrokovale poplave tijekom svibnja. Uslijed njih, na navedenom području nastale su velike materijalne štete na svim poljoprivrednim kulturama, trajnim nasadima i plastenicima, te društvenim, gospodarskim te stambenim objektima.

Fizičke i pravne osobe štetu prijavljuju u prostorijama Općine Crnac, Zrinska 2, 33507 Crnac  svakim  radnim danom od 09,00-13,00 sati na propisanom obrascu  EN-P sa zbrojenim površinama za svaku kulturu koju prijavljuju.

Uz prijavu je potrebno dostaviti:

 LIST A – Zahtjev za potporu za 2023 godinu,

  • LIST B – Prijave površina za 2023. godinu,
  • Izjavu da imovina koja se prijavljuje nije osigurana po osnovi proglašene elementarne nepogode.

 Prijave se podnose zaključno do 26. svibnja 2023. godine do 13,00 sati.

Predsjednik Povjerenstva:

Danijel Jozić, mag. iur.

1 – obavijest – POPLAVA 2 – EN-P-obrazac 3 – Izjava-o-osiguranju-imovine-obrazac (1) 4-Privola-prijavitelja-obrazac 5 – Upute-za-popunjavanje-obrasca-EN-P